Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

Walcarki do blachy 3-rolkowe, hydrauliczne MG Italy

O producencie
Logo MG

Hydrauliczne zwijarki, walcarki do blachy MG, produkowane są w Fossano we Włoszech przez firmę MG Srl.

MG Srl to doświadczony i znany producent zwijarek do blachy i kształtowników istniejący od roku 1959. Rozpoczynając budowę maszyn do kształtowania blach, firma skupiła się na jakości i innowacyjności, dzięki czemu stała się topowym producentem hydraulicznych maszyn do zwijania blach wyposażonych w zaawansowane sterowania NC i CNC, wsporniki, stoły, systemy podawcze, odbiorcze, automatyzacje zwijania itd

Wolumen produkcji corocznie przekracza 400 maszyn w zakresie szerokości roboczej od 200 mm do 8000 mm i grubości blach od 0,2 do 300 mm.  W Polsce pracuje kilkaset maszyn i cieszą się one doskonała opinią. Najmniejsze z nich zwijają cienkie blachy 0,5-1 mm, trochę większe zwijające blachy 4-6-8-10-15-20 mm itd, aż po największe, zwijące blachy grube – do 160 mm.

Walcarki do blachy 3-rolkowe, hydrauliczne MG Italy

Zwijarki do blachy 3-rolkowe MG – napęd niezależny każdego walca, tańsze niż 4-rolkowe,  polecane do blach grubych, do stożków oraz do produkcji jednostkowej.

Ze względu na swą konstrukcję (3 walce zamiast 4), ich cena jest niższa w porównaniu ze zwijarkami 4-walcowymi. Trzy walce zamiast czterech wymagają jednak od użytkownika więcej doświadczenia i uwagi przy walcowaniu, szczególnie chodzi o pozycjonowanie blachy w maszynie oraz podginanie końcówek.  Doświadczony operator jednak, o odpowiednim, uważnym podejściu, nie będzie miał problemów z uzyskaniem efektów takich jak na maszynie 4-walcowej.  A dodatkową korzyścią może być łatwiejsze walcowanie stożków ze względu na to że w zwijarce 3-rolkowej wszystkie 3 walce są niezależnie napędzane.

Są szczególnie popularne do zwijania grubszych blach – od grubości 50 mm do nawet 300 mm.

Korpus spawany, walce hartowane, funkcja zwijania stożków, 3-walce napędzane niezależnymi silnikami hydraulicznymi.

Sprawdź też inne maszyny MG Srl Italy

Zapytaj o produkt

logo INTE

Osoba prowadząca

Paweł Kurpiasz
Inżynier sprzedaży
+48 733 993 911
pk@inte.com.pl