tel: +48 17 780 07 12    fax: +48 17 788 97 08    kom: +48 601 498 430
Nasz kanał na Youtube Nasz kanał na Google+ INTE na facebooku

prasy poziome – bokserki SIMASV

 

Poziome prasy (bokserki) SIMASV służą do szybkiego i dokładnego gięcia, cięcia, zawijania, prostowania i wykrawania materiałów o krótkiej linii gięcia, takich jak: pasy blachy, pręty, rury, kształtowniki itp.

 

Prasy produkowane są z naciskiem 40; 70 lub 100 ton.

 

Prasy pozime bokserki, zostały stworzone przez firmę SIMASV w 1957 r., wyróżnia je elastyczność i uniwersalność w realizacji operacji produkcyjnych.

 

Przyjazne dla użytkownika i łatwe do utrzymania, prasy Simasv mogą być wyposażone w liczne narzędzia, dzięki czemu nadają się do użycia w firmach działających w różnych branżach przemysłu.

 

Dla średnich i małych firm są najlepszą alternatywą, kiedy do produkcji na dużą skalę musimy koniecznie użyć maszyny z wyraźnie niższymi koszty nabycia i eksploatacji.

 

Ponad pięćdziesiąt lat doświadczeń w branży pozwala firmie SIMASV zaoferować konkurencyjny stale modernizowany produkt.

 

Tysiące sprzedanych egzemplarzy na całym świecie i dostępności części zamiennych przez okres większy niż dwadzieścia lat nosi wyraźne świadectwo wyjątkowej jakości i wielkiej żywotność prasy poziomych (bokserek) SIMASV.

 

Katalog pras bokserek SIMASV

 

 

Prasy poziome SIMASV produkowane są w seriach:

SERIA SUPER : przy projektowaniu tej serii maszyn uwzględniono wymagania operatorów. Model został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić dużą, wygodną powierzchnię roboczą (siłownik pod powierzchnią stołu).

 

Cechą charakterystyczną prasy jest mikrometryczna regulacja skoku sprzężona z zaworem hydraulicznym, co pozwala na płynną regulację skoku pracy stempla i najwyższy stopień dokładności w celu uzyskania pożądanego kąta zgięcia.

 

Sworznie mocujące narzędzi mają formę stożka (patent SIMASV) aby całkowicie wyeliminować mechaniczne luzy. Jednocześnie za pomocą specjalnego klucza, łatwo można wykonywać ich montaż i demontaż. Seria Super posiada stół stalowy, spawany i stabilizowany cieplnie, odpowiednio ukształtowany i przystosowany do współpracy z dwukrotnie większymi obciążeniami niż przewidziane dla dango modelu maszyny.

 

Prowadnice prasy wykonane są ze stali stopowej, są hartowane i szlifowane, wyposażone w kanały smarowania i skrobak pyłu. Smarowanie odgrywa zasadniczą rolę i dlatego wszystkie modele są wyposażone w pompę dystrybucji smaru do wszystkich istotnych punktów maszyny. W modelach o nacisku powyżej 40 ton, smarowanie odbywa się za pomocą automatycznej pompy z wskaźnikiem poziomu smaru. Układ hydrauliczny prasy został zaprojektowany dla średnich ciśnień tak, aby zapewnić maksymalną równowagę pomiędzy wydajnością maszyn i trwałością najbardziej wrażliwych części. Ilość oleju w układzie zapewnia właściwe chłodzenie.

 

SERIA DIGIT : programowany, sterowany cyfrowo model jest prosty w obsłudze i funkcjonalny. Sterownie elektroniczne typu CN CLOCK2, pozwala operatorowi na programowanie rożnych procedur pracy.
Sterowanie numeryczne CN CLOCK2 obejmuje:

 

 • Ekran LCD o rozdzielczości 16 znaków x 2 wiersze, informujący o wszystkich funkcjach pracy,
 • Klawiatura z 35 klawiszami, wyświetlacz obu osi "X" (położenie stempla) i "Y" (ustawienie zderzaka)
 • Pamięć 550 programów w osi "x" i osi "Y", każda z 2 oś programu może mieć do 15 różnych linii w programie,
 • Powtarzanie programu do 999 razy,
 • Programowanie w stopniach kąta zgięcia bezpośrednio z CN, parametr wprowadzany: stempel, matryca i grubość materiału,
 • Korekta powrotnych odkształceń sprężystych materiału,
 • 5 opcji językowych
 • Konwersja mm / cale
 • Wybór trybu pracy: automatyczny, półautomatyczny, ręczny
 • Dokładność pozycjonowania: ± 0,1 mm
 • Port USB do pobierania programów na zewnętrzną pamięci przenośną

 

SERIA CHAMELEON : model o nacisku 22 ton wyposażony w elektryczną zwijarkę do profili. Zalecany głównie dla operacji kowalstwa i kowalstwa artystycznego.

Złóż zapytanie
Zapraszamy do składania zapytań : odpowiadamy szybko, udzielamy fachowej - konkretnej informacji, transakcję realizujemy sprawnie - dbamy o to by każdy nasz klient był zadowolony z kontaktów z nami.