tel: +48 17 780 07 12    fax: +48 17 788 97 08    kom: +48 601 498 430
Nasz kanał na Youtube Nasz kanał na Google+ INTE na facebooku

zwijarki do profili hydrauliczne MG-Hezinger

 
Zwijarka do profili i rur typ AR 200
Walcarka do profili i rur 3-walcowa tu w wersji horyzontalnej

 

Pobierz katalog zwijarek do profili

 

 

Hydrauliczne zwijarki do zwijania profili 3-walcowe produkcji MG-Hezinger służą do zwijania płaskowników, kątowników, prętów kwadratowych, okrągłych, profili o przekroju kwadratowym, prostokątnym, rur, ceowników, teowników i innych profili specjalnych.

 

Zasada ich działania jest identyczna do zasady działania 3-rolkowej zwijarki do blach.

Wszystkie trzy walce zwijarki do kształtowników są napędzane bezpośrednio, wyeliminowano przekładnie łańcuchowe lub pasowe stosując montaż reduktorów planetarnych i silników hydraulicznych bezpośrednio na wałach. Taka budowa pozwala na oszczędności energii przy jednoczesnym zachowaniu precyzji i dużej mocy zwijania.

 

Walce gnące walcarki do profili i rur MG-Hezinger, poruszają sie ruchem planetarnym co zapewnia lepszy kąt natarcia na gięty profil oraz pozwala uzyskać zamierzony efekt gięcia przy użyciu mnieszej energii.

Na wałach zamontowane są walce uniwersalne w łatwy sposób dostosowywane do  wielkości giętego profilu. Walce uniwersalne obsługują większość popularnych profili. Do zwijania rur i dwuteowników stosuje się walce specjalne. Zwijarki do profili MG-Hezinger dodatkowo wyposażone są w boczne rolki pomocnicze, sterowane w trzech osiach, pomocne przy podpieraniu profili, czy przy zwijaniu spirali.  

 

Obejrzyj film prezentujący zwijanie na walcach do profili :

 

Obejrzyj katalog walcarek do profili - online :
     
 
 

 

Obejrzyj galerię fotografii walcarek do profili MG SRL :

Zwijarki do profili MG - wyposażenie standardowe:

  • Konstrukcja stalowa spawana
  • Trzy walce hydraulicznie napędzane – sterowane z pulpitu
  • Walce hartowane – 48-55 Hrc
  • 2 wskaźniki cyfrowe położenia walców
  • Boczne rolki podporowe manualne jako standard przy mniejszych maszynach lub hydrauliczne ruchome w 3 osiach - sterowane z pulpitu przy większych maszynach.
  • Walce uniwersalne do zwijania płaskowników, prętów o przekroju okrągłym i kwadratowym, kątowników, teowników, ceowników

 

Zwijarki do kształtowników MG mogą być wykonane na życzenie w położeniu horyzontalnym lub wertykalnym.  

 

Zwijarki do zwijania profili - wyposażenie dodatkowe :

  • Specjalne walce z wyprofilowaniem do zwijania rur
  • Zestaw do zwijania spirali
  • Zestawy narzędzi dodatkowych do zwijania profili o przekroju prostokątnym i kwadratowym
  • Zestawy do zwijania profili specjalnych - różnorodne walce i rolki profilujące wykonywane na życzenie pod indywidualne potrzeby

Zwijarki do zwijania profili MG są wyposażone w następujące rodzaje sterowania : manualne, DNC Elap LYNX - z pamięcią 300 programów, CNC Touch Command z projekcją graficzną.

 

Sterowanie manualne to najprostsze sterowanie zwijarki do profili, maszyny standardowo wyposażane są w ten rodzaj sterowania. Operator steruje przy pomocy manetek ruchem obrotowymi walców, ruchami gnącymi walców bocznych, ustawia położenie rolek bocznych profilujących. na pulpicie znajdują się dwa wyświetlacze cyfrowe położenia walców bocznych co ułatwia walcowanie powtarzalne.

 

Sterowanie Elap Lynx jest to sterowanie instalowane w zwijarkach do kształtowników MG za dopłatą. Jest rozwiązniem pośrednim między sterowaniem manualnym a CNC. Pulpit sterowniczy jest wyposażony w manetki jak w sterowaniu manualnym - operator przy ich pomocy kieruje procesem zwijania a każdy z etapów uznany za właściwy zapisuje do pamięci sterowania. Sterowanie ELAP Lynx posiada pamięć 300 programów po 80 kroków każdy. Raz zapisany program może być w razie potrzeby odtworzony lub zmodyfikowany i zapisany jako następny. Zwijanie przy użyciu wcześniej zapisanego programu jest automatyczne i jest przerywane tylko na odebranie wykonanego detalu i załadowanie następnego. Sterowanie posiada licznik cykli w związku z czym nie trzeba także pamiętać czy zostało wykonanych 100 czy 105 zwijek.

 

Sterowanie CNC Touch Command - to pełne sterowanie cyfrowe procesem zwijania - w panelu bocznym poniżej prezentujemy zdjęcia ekranów z poszczególnych etapów pracy. Sterowanie to posiada funkcję zarządzania procesem przy pomocy manetek - jak w sterowaniu manualnym, poza tym jest wyposażone w funkcję zapamiętywania ruchów manetek i zapisywania poszczególnych etapów operacji zwijania w pamięci- jak w sterowaniu DNC ale przede wszystkim posiada bibliotekę typowych figur, bibliotekę profili i ich rozmiarów oraz możliwość generowania programu zwijania opartego o wprowadzone przez operatora dane wynikowe. Operator wybiera profil - np. kątownik 10x10, podaje grubość materiału, następnie wybiera z bazy figurę, którą chce uzyskać lub rysuje własną podając długości odcinków i wymagane promienie. Po zakończeniu wpisywania danych sterowanie automatycznie generuje program, który może być zapisany do pamięci i w przyszłości użyty do takiego samego zwijania. Zwijarki do profili MG to nowoczesne urządzenia zapewniające dokładną, bezawaryjną i wygodną pracę.

 

Zapraszamy do składania szczegółowych zapytań.

Złóż zapytanie
Zapraszamy do składania zapytań : odpowiadamy szybko, udzielamy fachowej - konkretnej informacji, transakcję realizujemy sprawnie - dbamy o to by każdy nasz klient był zadowolony z kontaktów z nami.