INTE

Leasing

Strona główna >> Leasing

Leasing

Decyzje inwestycyjne wymagają decyzji o sposobie i zakresie ich finansowania, jednym z rozwiązań jest leasing. Blisko 35% sprzedawanych przez nas maszyn finansowanych jest z jego wykorzystaniem. Przyniosło to nam doświadczenie w zakresie współpracy z niemal każdą firmą finansującą z polskiego rynku.
Nasza stała współpraca z Europejskim Funduszem Leasingowym, Santander Leasing, Pekao Leasing, PKO Leasing, ING Lease czy Siemens Finance znacznie upraszcza i przyspiesza procedury przyznania finansowania. Oczywiście jesteśmy przygotowani do realizacji z transakcji z wykorzystaniem każdej innej, wskazanej przez państwa firmy finansującej. Jeżeli jednak oczekujesz by to INTE-Maszyny zajęło się przygotowaniem ofert leasingowych – skontaktuj się z nami.
Porozumienie

Warunki przyznania leasingu

Leasing jest formą finansowania przeznaczoną zwłaszcza dla przedsiębiorców. Korzystają oni z niego chętnie przede wszystkim ze względu na możliwości optymalizacji podatkowej. Leasingobiorcą może zostać firma bez względu na branżę i rodzaj działalności – zarówno wszelkiego rodzaju spółki prawa cywilnego, spółki cywilne, jak i firmy zarejestrowane jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Podstawowym warunkiem otrzymania leasingu jest prowadzenie działalności gospodarczej przez określony czas – minimum 3 miesiące. Firmy leasingowe weryfikują również kondycję finansową Państwa firmy a w oparciu o jej wynik podejmują decyzję o przyznaniu finansowania i jego parametrach. Decyzje te zapadają szybko, zazwyczaj w terminie 2-5 dni. Zwykle przedsiębiorca podpisuje umowę z leasingodawcą a ten składa u nas zamówienie na maszynę. Bywa także że zamówienie jest realizowane na podstawie umowy trójstronnej zawartej między kupującym, dostawcą i firmą leasingową. 

Warto wiedzieć

Leasing to jedna z najpopularniejszych na naszym rynku form finansowania inwestycji a finansowanie maszyn i urządzeń to blisko 30% wszystkich udzielanych leasingów.
Dla maszyn i urządzeń okres trwania leasingu wynosi najczęściej od 12 do 84 miesięcy a w odpowiednich warunkach pierwsza wpłata może wynosić tylko 1%.
Nie każdy leasing musi kończyć się wykupem urządzenia po zakończeniu umowy, co daje Państwu możliwość łatwej wymiany urządzenia na nowe.