Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

Nożyce gilotynowe CNC – typ HGR

O producencie

RICO to marka pras krawędziowych oraz nożyc gilotynowych produkowanych przez firmę Tomás Castro Silva, Lda.

Firma powstała w 1969 roku na obrzeżach Porto w Portugalii i w pierwszych latach swojego istnienia zajmowała się produkcją walcarek do blachy oraz wiertarek pionowych. W 1979 roku zapadła decyzja rozszerzenia gamy produkcji o prasy krawędziowe. W 1982 roku powstał projekt pierwszych nożyc gilotynowych, jednocześnie w tym okresie pierwsze maszyny zostały zainstalowane u klientów zagranicznych, szczególnie w UK i Hiszpanii. Obecnie, krawędziarki i gilotyny marki RICO sprzedawane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie gdzie funkcjonuje aktywna sieć przedstawicieli RICO.

W swojej ofercie RICO posiada hydrauliczne i elektryczne prasy krawędziowe, hydrauliczne gilotyny do cięcia blach oraz szereg systemów automatyzujących, dedykowanych do tych maszyn.

RICO to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z rodzinnymi korzeniami, które podąża za najnowszymi technologiami i dla którego najważniejsze są jakość, innowacyjność oraz bliskość i partnerstwo z klientami.

Nożyce gilotynowe CNC – typ HGR

Gilotyny do blachy RICO HGR to maszyny zaprojektowane i produkowane z głównym celem by deformacja struktury oraz odkształcenia krawędzi noża podcza cięcia były jak najmniejsze.

Cel ten został osiągnięty dzięki systemowi ułożyskowanych ramion między którymi porusza się górna belka. Łożyska dociskają belkę z obu stron w kilku punktach na długości belki wymuszając jej prostą trakcję. System ten dodatkowo pozwala precyzyjnie kontrolować szczelinę cięcia dzięki czemu jakość cięcia jest świetna zarówno dla materiałów o grubości poniżej 1mm aż do stali grubości 40mm. Zapraszamy do obejrzenia filmów zamieszczonych poniżej gdzie prezentujemy cięcie blachy o grubości 40mm bez wibracji.

Ponadto maszyny standardowo są produkowane ze zmiennym kątem natarcia noża regulowanym zależnie od gatunku oraz grubości blachy. Rozwiązanie to wpływa na znaczną redukcję efektu „śmigła” podczas cięcia wąskich pasków blachy.

Nożyce gilotynowe do blachy RICO produkowane są w zakresie długości roboczej od 1500 – 6000mm z możliwością cięcia stali czarnej o grubości do 40mm oraz blachy nierdzewnej do grubości 27 mm.

Opis do prezentowanego filmu

Automatyczny rozkrój blach na gilotynach RICO jest możliwy dzięki zastosowaniu przedniego podajnika, którego działanie możemy zaprogramować na sterowniku maszyny. Podajnik RICO znacząco przyśpieszy proces cięcia a co za tym idzie zwiększy możliwości produkcyjne Twojej firmy.

Poznaj zalety gilotyny RICO

Sprawdź też prasy krawędziowe RICO

Zapytaj o produkt

logo INTE

Osoba prowadząca

Rafał Lechowski
Inżynier sprzedaży
+48 606 545 444
rl@inte.com.pl

Szanowni Państwo,Mamy do Waszej dyspozycji katalog RICO Portugalia, edycja 2023, przetłumaczony na język polski. Katalog zawiera ponad 90 stron tekstu, fotografii, danych technicznych standardowych i opcjonalnych szczegółowo prezentujących maszyny wysokiej jakości produkowane przez RICO.
Katalog ten wyślemy Wam gdy odeślecie do nas poniższy formularz. Zapraszamy do wspólpracy.