Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

Prasa krawędziowa CNC RICO typ PRCN

O producencie

RICO to marka pras krawędziowych oraz nożyc gilotynowych produkowanych przez firmę Tomás Castro Silva, Lda.

Firma powstała w 1969 roku na obrzeżach Porto w Portugalii i w pierwszych latach swojego istnienia zajmowała się produkcją walcarek do blachy oraz wiertarek pionowych. W 1979 roku zapadła decyzja rozszerzenia gamy produkcji o prasy krawędziowe. W 1982 roku powstał projekt pierwszych nożyc gilotynowych, jednocześnie w tym okresie pierwsze maszyny zostały zainstalowane u klientów zagranicznych, szczególnie w UK i Hiszpanii. Obecnie, krawędziarki i gilotyny marki RICO sprzedawane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie gdzie funkcjonuje aktywna sieć przedstawicieli RICO.

W swojej ofercie RICO posiada hydrauliczne i elektryczne prasy krawędziowe, hydrauliczne gilotyny do cięcia blach oraz szereg systemów automatyzujących, dedykowanych do tych maszyn.

RICO to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z rodzinnymi korzeniami, które podąża za najnowszymi technologiami i dla którego najważniejsze są jakość, innowacyjność oraz bliskość i partnerstwo z klientami.

Prasa krawędziowa CNC RICO typ PRCN

Prasa krawędziowa CNC typ PRCN jest flagowym modelem producenta.

Głównym celem podczas projektowania i budowy tego modelu było uzyskanie jak największej sztywności ramy i belki górnej maszyny by zapewnić użytkownikowi precyzję, powtarzalność i ponadprzeciętną trwałość urządzenia.

Cel ten został osiągnięty dzięki specjalnej, wzmocnionej konstrukcji ramy (profil nośny „H” dla siłowników, płyty dolne, podłoga), która umożliwiła zamontowanie siłowników bliżej osi prasy, co przełożyło się na znikome deformacje struktury oraz belki górnej.

Niskie deformacje z kolei, skutkują doskonałą i stabilną jakością gięcia oraz wysoką trwałością prasy dzięki minimalnym ruchom wzajemnym między komponentami zamontowanymi na sztywnej strukturze.

Całość zwieńczona jest użyciem materiałów najwyższej jakości, użyciem najwyższej jakości komponentów pochodzących od renomowanych zachodnioeuropejskich producentów, a także wykonaniem maszyny zgodnie z najlepszą szkołą projektowania i budowy maszyn o najwyższej jakości.

Model PRCN produkowany jest w dwóch wersjach zabudowy I-Line oraz C-Line. Maszyny dostępne są standardowo w zakresie długości roboczej od 2100 – 4100mm oraz naciskach od 70 – 600ton.

Opis do prezentowanego filmu

Prasy krawędziowe typu PRCN RICO są najbardziej zaawansowanym modelem produkowanym przez producenta. Typ PRCN odznacza się nadzwyczajną sztywnością ramy i belki górnej. Innowacyjne rozwiązania w konstrukcji maszyny, tzn przesunięcie siłowników hydraulicznych bliżej środka maszyny, wyprzedzają technicznie inne prasy krawędziowe dostępne na rynku.

Poznaj zalety pras krawędziowych RICO

Sprawdź też inne prasy i gilotyny RICO

Zapytaj o produkt

logo INTE

Osoba prowadząca

Rafał Lechowski
Inżynier sprzedaży
+48 606 545 444
rl@inte.com.pl

Szanowni Państwo,Mamy do Waszej dyspozycji katalog RICO Portugalia, edycja 2023, przetłumaczony na język polski. Katalog zawiera ponad 90 stron tekstu, fotografii, danych technicznych standardowych i opcjonalnych szczegółowo prezentujących maszyny wysokiej jakości produkowane przez RICO.
Katalog ten wyślemy Wam gdy odeślecie do nas poniższy formularz. Zapraszamy do wspólpracy.