Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

Elektryczna prasa krawędziowa RICO PRCE

O producencie

RICO to marka pras krawędziowych oraz nożyc gilotynowych produkowanych przez firmę Tomás Castro Silva, Lda.

Firma powstała w 1969 roku na obrzeżach Porto w Portugalii i w pierwszych latach swojego istnienia zajmowała się produkcją walcarek do blachy oraz wiertarek pionowych. W 1979 roku zapadła decyzja rozszerzenia gamy produkcji o prasy krawędziowe. W 1982 roku powstał projekt pierwszych nożyc gilotynowych, jednocześnie w tym okresie pierwsze maszyny zostały zainstalowane u klientów zagranicznych, szczególnie w UK i Hiszpanii. Obecnie, krawędziarki i gilotyny marki RICO sprzedawane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie gdzie funkcjonuje aktywna sieć przedstawicieli RICO.

W swojej ofercie RICO posiada hydrauliczne i elektryczne prasy krawędziowe, hydrauliczne gilotyny do cięcia blach oraz szereg systemów automatyzujących, dedykowanych do tych maszyn.

RICO to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z rodzinnymi korzeniami, które podąża za najnowszymi technologiami i dla którego najważniejsze są jakość, innowacyjność oraz bliskość i partnerstwo z klientami.

Elektryczna prasa krawędziowa RICO PRCE

Polityka zrównoważonego rozwoju, której celem jest tworzenie dóbr przyjaznych środowisku, skłoniła RICO do rozszerzenia gamy produkcyjnej o prasy z napędem elektrycznym. Ale to nie miała być po prostu prasa!

Ideą RICO jest zawsze wspiąć się wyżej, wykonać to lepiej, być na czele innowacyjności i stymulować rozwój szerzej.

Krawędziarki z serii PRCE stworzono właśnie tak, by dać ich użytkownikom ponadprzeciętne korzyści :

  • są maksymalnie szybkie a przy tym precyzyjne,
  • są bardzo ciche w trakcie pracy,
  • są energooszczędne
  • wyróżniają się wysokim prześwitem między belką górną a stołem,
  • wysokim skokiem śrub kulowych,
  • wysoką szybkością dojazdową i powrotną
  • ze względu na wyeliminowanie przekładni kątowej między silnikiem a śrubą – są trwałe.

Maszyny dostępne są standardowo w zakresie długości roboczej od 1100 – 3100mm oraz o naciskach od 40 – 80ton.

Opis do prezentowanego filmu

Model PRCE został wprowadzony na rynek jako odpowiedź na rosnące wymagania związane z produktywnością i niskimi kosztami zużycia energii elektrycznej. Prasa krawędziowa RICO PRCE jest maszyną z najkrótszym czasem cyklu gięcia rynku. System napędu Direct Drive z precyzyjnymi i trwałymi śrubami kulowymi jest dokonałym rozwiązaniem dającym przewagę. Dodatkowo model zapewnia wysoką ergonomię pracy dzięki bardzo niskiemu poziomowi hałasu.

Poznaj zalety pras krawędziowych RICO

Sprawdź też inne prasy i gilotyny RICO

Zapytaj o produkt

logo INTE

Osoba prowadząca

Rafał Lechowski
Inżynier sprzedaży
+48 606 545 444
rl@inte.com.pl

Szanowni Państwo,Mamy do Waszej dyspozycji katalog RICO Portugalia, edycja 2023, przetłumaczony na język polski. Katalog zawiera ponad 90 stron tekstu, fotografii, danych technicznych standardowych i opcjonalnych szczegółowo prezentujących maszyny wysokiej jakości produkowane przez RICO.
Katalog ten wyślemy Wam gdy odeślecie do nas poniższy formularz. Zapraszamy do wspólpracy.