Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

Prasa krawędziowa RICO PRCB

O producencie

RICO to marka pras krawędziowych oraz nożyc gilotynowych produkowanych przez firmę Tomás Castro Silva, Lda.

Firma powstała w 1969 roku na obrzeżach Porto w Portugalii i w pierwszych latach swojego istnienia zajmowała się produkcją walcarek do blachy oraz wiertarek pionowych. W 1979 roku zapadła decyzja rozszerzenia gamy produkcji o prasy krawędziowe. W 1982 roku powstał projekt pierwszych nożyc gilotynowych, jednocześnie w tym okresie pierwsze maszyny zostały zainstalowane u klientów zagranicznych, szczególnie w UK i Hiszpanii. Obecnie, krawędziarki i gilotyny marki RICO sprzedawane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie gdzie funkcjonuje aktywna sieć przedstawicieli RICO.

W swojej ofercie RICO posiada hydrauliczne i elektryczne prasy krawędziowe, hydrauliczne gilotyny do cięcia blach oraz szereg systemów automatyzujących, dedykowanych do tych maszyn.

RICO to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z rodzinnymi korzeniami, które podąża za najnowszymi technologiami i dla którego najważniejsze są jakość, innowacyjność oraz bliskość i partnerstwo z klientami.

Prasa krawędziowa RICO PRCB

Model PRCB to krawędziarka CNC opracowana i zbudowana z przeznaczeniem dla firm produkcyjnych dla których liczy się jakość, precyzja i niezawodność oraz nieograniczona możliwość modyfikacji parametrów maszyny.

Koncepcja prasy krawędziowej PRCB oparta jest o standardową konstrukcję ramy i jednocześnie zastosowanie najwyższej klasy komponentów zachodnioeuropejskich producentów, oraz o optymalizację projektu w kierunku jakości i wytrzymałości.

Prasa krawędziowa PRCB to urządzenie zbudowane z najwyższą dbałością o szczegóły, maszyna wyróżnia się na rynku najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

W standardowej konstrukcji ramy, siłowniki montowane są na przedłużeniu kolumn bocznych. Dzięki takiej budowie maszyny jesteśmy w stanie zmodyfikować praktycznie każdy parametr szyjąc maszynę pod wymagania lub potrzeby produkcyjne klienta.

Maszyny dostępne są standardowo w zakresie długości roboczej od 1600 – 6100mm oraz o naciskach od 30 – 600ton.

Maszyny o długości roboczej powyżej 6100mm i nacisku powyżej 600 ton dostępne są na zapytanie.

Opis do prezentowanego filmu

Jednym z rozwiązań przy gięciu blach jest zakup 2 maszyn połączonych ze sobą w TANDEM. Taka konfiguracja pozwala na gięcie długich detali na tandemie a jeśli jest taka potrzeba – na gięcie blach na dwóch maszynach niezależnie.

Taki układ maszyn znacząco wpływa na produktywność i szybkość wykonania partii produkcyjnych.

   

Poznaj zalety pras krawędziowych RICO

Sprawdź też inne prasy i gilotyny RICO

Zapytaj o produkt

logo INTE

Osoba prowadząca

Rafał Lechowski
Inżynier sprzedaży
+48 606 545 444
rl@inte.com.pl

Szanowni Państwo,Mamy do Waszej dyspozycji katalog RICO Portugalia, edycja 2023, przetłumaczony na język polski. Katalog zawiera ponad 90 stron tekstu, fotografii, danych technicznych standardowych i opcjonalnych szczegółowo prezentujących maszyny wysokiej jakości produkowane przez RICO.
Katalog ten wyślemy Wam gdy odeślecie do nas poniższy formularz. Zapraszamy do wspólpracy.