Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

Prasy krawędziowe RICO z robotami

O producencie

RICO to marka pras krawędziowych oraz nożyc gilotynowych produkowanych przez firmę Tomás Castro Silva, Lda.

Firma powstała w 1969 roku na obrzeżach Porto w Portugalii i w pierwszych latach swojego istnienia zajmowała się produkcją walcarek do blachy oraz wiertarek pionowych. W 1979 roku zapadła decyzja rozszerzenia gamy produkcji o prasy krawędziowe. W 1982 roku powstał projekt pierwszych nożyc gilotynowych, jednocześnie w tym okresie pierwsze maszyny zostały zainstalowane u klientów zagranicznych, szczególnie w UK i Hiszpanii. Obecnie, krawędziarki i gilotyny marki RICO sprzedawane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie gdzie funkcjonuje aktywna sieć przedstawicieli RICO.

W swojej ofercie RICO posiada hydrauliczne i elektryczne prasy krawędziowe, hydrauliczne gilotyny do cięcia blach oraz szereg systemów automatyzujących, dedykowanych do tych maszyn.

RICO to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z rodzinnymi korzeniami, które podąża za najnowszymi technologiami i dla którego najważniejsze są jakość, innowacyjność oraz bliskość i partnerstwo z klientami.

Prasy krawędziowe RICO z robotami

Automatyzacja produkcji jest idealnym rozwiązaniem dla powtarzalnych procesów.

PR-CELL jest zintegrowanym z prasą krawędziową rozwiązaniem dla zautomatyzowanego procesu – począwszy od podawania materiału, przez gięcie wielopłaszczyznowe  do podania do dalszej obróbki lub paletyzacji gotowego produktu.
Możliwe jest również zastosowanie rożnych systemów sterowania, bezpieczeństwa i automatycznej wymiany narzędzi.

Opis do prezentowanego filmu

W obecnych czasach automatyzacja jest nieodzownym elementem naszego życia, dlatego też automatyzacja procesu gięcia z wykorzystaniem robota staje się coraz bardziej powszechna.

Firma RICO wychodzi naprzeciw panującemu trendowi i oferuje kompleksowe stanowiska z dowolnym robotem przemysłowym oraz odpowiednim oprogramowaniem offline do jego obsługi.

Sprawdź wszystkie maszyny produkcji RICO

Zapytaj o produkt

logo INTE

Osoba prowadząca

Rafał Lechowski
Inżynier sprzedaży
+48 606 545 444
rl@inte.com.pl

Szanowni Państwo,Mamy do Waszej dyspozycji katalog RICO Portugalia, edycja 2023, przetłumaczony na język polski. Katalog zawiera ponad 90 stron tekstu, fotografii, danych technicznych standardowych i opcjonalnych szczegółowo prezentujących maszyny wysokiej jakości produkowane przez RICO.
Katalog ten wyślemy Wam gdy odeślecie do nas poniższy formularz. Zapraszamy do wspólpracy.