tel: +48 17 780 07 12    fax: +48 17 788 97 08    kom: +48 601 498 430
Nasz kanał na Youtube Nasz kanał na Google+ INTE na facebooku

Niezawodne gilotyny do cięcia blachy typ HGR prod. RICO Portugalia RICO Portugalia

Nożyce gilotynowe marki RICO produkowane są w firmie Tomás Castro Silva Lda w PORTO Portugalia. Zakład dysponuje powierzchnią hal 6.000 m2 oraz 20.000 m2 powierzchni otwartej. RICO - www.rico.pt - jest marką z tradycjami. Firma rozpoczęła działalność w 1969 r. od produkcji wiertarek i zwijarek hydraulicznych. W 1975 r. w biurze projektowym RICO wykonano a w zakładzie wyprodukowano pierwsze prasy krawędziowe i gilotyny do blachy.

 

W 1980 r. RICO zainicjowało ekspansję eksportową, początkowo do Anglii i Hiszpanii gdzie maszyny RICO są bardzo znane i darzone szacunkiem. Np. w Hiszpanii do chwili obecnej zainstalowano około 1000 sztuk pras krawędziowych i gilotyn RICO.

 

Pełen proces produkcyjny realizowany jest w fabryce RICO w Porto Portugalia.

 

Projektowanie Hala montażu końcowego

projektowanie

wykonanie korpusu

montaż podzespołów

malowanie, montaż końcowy,

konfiguracja

Od 2000 roku RICO intensywnie zdobywa inne rynki, w tym rynek niemiecki, gdzie dealerem producenta jest nasz partner, firma Hezinger GmbH oraz rynek polski gdzie autoryzowanym przedstawicielem RICO jest INTE-Maszyny Sp z.o.o..

Obecnie RICO wysyła swe maszyny na pięć kontynentów.

 

HGR NC prod. RICO Portugalia
Nożyce gilotynowe NC typ HGR RICO Portugalia
 
Nożyce gilotynowe HGR NC RICO Portugalia - innowacyjne urządzenie o niezwykle mocnej strukturze i belce górnej prowadzonej na systemie łożysk podpierających. Taka budowa ogranicza deformacje w trakcie cięcia i decyduje o świetnych efektach pracy. Gilotyna w wersji HGR posiada sterownik niemiecki ELGO P40, który zapewnia możliwość nastaw pozycji zderzaka, zapis sekwencji cięcia, ustawienie kąta cięcia, długości cięcia itd. Na korpusie znajduje się dźwignia do ręcznej zmiany szczeliny, co ma duży wpływ na uzyskanie wysokiej jakości krawędzi blachy w pełnym zakresie możliwości maszyny. Staranne wykonanie, wysoka dokładność pracy, korzystna cena !
Gwarancja 24 miesiące, produkcja w Portugalii.

przeglądaj

 

 

HGR Matic CNC prod. RICO Portugalia
Gilotyny do blachy CNC typ HGR Matic RICO Portugalia
 
Nożyce gilotynowe HGR MATIC CNC RICO Portugalia - zbudowane identycznie jak wersja podstawowa - HGR. Dodatkowo gilotyna HGR Matic posiada sterownik CNC DELEM Dac 360 który pozwala na w pełni automatyczne nastawy szczeliny i kąta cięcia, pełne zarządzanie zderzakiem, sekwencjami cięcia, dociskami blachy, długością cięcia oraz wyposażeniem dodatkowym jak podpory tylne, systemy odbioru tylnego itd. Gilotyny do blachy HGR Matic to bardzo zaawansowane i innowacyjne, starannie wykonane a przy tym trwałe i dokładne maszyny do cięcia blach.
Dodatkową zaletą jest cena która zważywszy na wysoką jakość maszyny nie jest wygórowana.​ Gwarancja 24 miesiące, produkcja w Portugalii.
przeglądaj