tel: +48 17 780 07 12    fax: +48 17 788 97 08    kom: +48 601 498 430
Nasz kanał na Youtube Nasz kanał na Google+ INTE na facebooku

Prasa krawędziowa do blachy

 

Prasy krawędziowe CNC RICO produkowane są w firmie Tomás Castro Silva Lda w PORTO w Portugalii w zakładzie dysponującym 6.000 m2 powierzchni zadaszonej oraz 20.000 m2 otwartej.

RICO - www.rico.pt - to producent maszyn do blachy z długoletnimi tradycjami. Firma powstała w 1969 r. rozpoczynając produkcję od wiertarek i walcarek hydraulicznych. W 1975 r. zostały zaprojektowane i wyprodukowane pierwsze prasy krawędziowe i nożyce gilotynowe. W 1980 r. rozpoczęto eksport do Anglii i Hiszpanii gdzie obecnie prasy krawędziowe i gilotyny do blachy RICO są bardzo znane i szanowane. Np. w Hiszpanii pracuje około 1000 sztuk pras krawędziowych i gilotyn RICO.  

 

Pełen proces produkcyjny realizowany jest w fabryce RICO w Porto Portugalia.

 

Projektowanie Hala montażu końcowego

projektowanie

wykonanie korpusu

montaż podzespołów

malowanie, montaż końcowy,

konfiguracja

Od kilku lat maszyny RICO intensywnie zdobywają rynek niemiecki, gdzie wyłącznym przedstawicielem producenta jest nasz partner, firma Hezinger GmbH. Obecnie RICO eksportuje swe maszyny na pięć kontynentów. Wyłącznym przedstawicielem producenta na polskim rynku jest INTE-Maszyny Sp. z o.o.

 

Prasy krawędziowe CNC

 

Rodzaje pras krawędziowych

Rico produkuje dwa typy różnych konstrukcyjnie pras krawędziowych synchronicznych.

 • prasy PRCN w dwóch rodzajach : C-Line oraz I-LINE - maszyny o innowacyjnej budowie, sztywne, ze znikomymi deformacjami korpusu w trakcie gięcia
 • prasy PRCB - o standardowej budowie

 

Zapraszamy do zapoznania się z ich charakterystyką :

Krawędziarki

 

Prasa krawędziowa CNC typ PRCN - Synchro MAX RICO Portugalia

 

Prasa krawędziowa synchro typ PRCN RICO Portugalia

 

Krawędziarki CNC RICO PRCN - maksymalnie zaawansowana, synchroniczna prasa krawędziowa o innowacyjnej konstrukcji której celem jest uzyskanie wysokiej sztywności ramy, a co za tym idzie - doskonałej jakości gięcia.

 

Zamierzone efekty producent uzyskał dzięki :

 • rozmieszczeniu siłowników bliżej osi maszyny w specjalnie zaprojektowanym profilu nośnym w kształcie litery H
 • wzmocnieniu dolnej części konstrukcji przez wstawienie potężnych belek wzmacniających oraz spajającej podłogi stalowej.
 • mocnej ramie, wzmacnianym gardle ramy, ułożyskowanych trzech prowadnicach belki górnej oraz zakotwieniu górnej belki na uchwytach kulowych w kąpieli olejowej z dodatkowym stopniem swobody.

 

Dzięki takiej koncepcji uzyskano zmniejszenie deformacji struktury o 60% w stosunku do konkurencyjnych maszyn co zasadniczo poprawia jakość gięcia, trwałość struktury, trwałość elementów mechanicznych prasy krawędziowej a także zmniejsza potrzebę i zakres stosowania kompensacji strzałki ugięcia.

                            

Krawędziarki PRCN budowane są w 2 rodzajach :

 • C - LINE (większe naciski - fot. powyżej)
 • I - LINE (szybkie i precyzyjne do mniejszych nacisków - fot. poniżej)

 

Szerokie, zaawansowane wyposażenie krawędziarki do wyboru np: sterowniki CNC DELEM lub CYBELEC, szybki zderzak wieloosiowy, laserowe systemy zabezpieczeń, duże gardło, duże rozwarcie i duży skok belki, wysoka szybkość pracy, pomiary kąta gięcia i wiele innych innowacyjnych rozwiązań ułatwiających użytkowanie i poprawiających jakość produktu finalnego. Oprogramowanie na PC.

 

Gwarancja 24 miesiące, produkcja portugalska, umiarkowana cena. ​

  czytaj więcej

 

Prasa krawędziowa RICO rodzaj I-LINE

Prasa CNC typ PRCB - Synchro EC RICO Portugalia


Krawędziarka CNC RICO PRCB - ekonomiczna, synchroniczna prasa krawędziowa wykonana z dbałością o najwyższą jakość przy nacisku na niską cenę.

Aby sprostać tym wymogom tj. jakość + niska cena, producent proponuje typ PRCB, budowany wg standardowej koncepcji, z siłownikami umieszczonymi w osi ram bocznych - analogicznie do większości maszyn innych producentów.

 

W wyposażeniu standardowym znajdziemy podstawowe, konieczne wyposażenie tj :

 • sterowanie CNC ESA Kvara lub DELEM DA52 na ramieniu
 • automatyczną oś X oraz manualne R1,R2, Z1,Z2
 • duże gardło, wysoką szybkość pracy
 • laserową ochronę przestrzeni roboczej
 • kurtyny fotoelektryczne z tyłu
 • ułożyskowane prowadnice belki
 • narzędzia Rolleri

Krawędziarka PRCB może być szeroko doposażona np w sterowniki z grafiką, automatyczne zderzaki wieloosiowe, powiększone prześwity itd.  Gwarancja 24 miesiące, produkcja portugalska, niska cena.

czytaj więcej

 

 

Zrobotyzowane linie gnące RICO


Prasy krawędziowe RICO w układzie tandem z dwoma robotami Fanuc

 

 

 

 

Zrobotyzowane linie gnące RICO - w 2007 roku firma RICO podjęła współpracę z japońską firmą FANUC co zaowocowało projektami i instalacjami automatycznych linii gnących. Wykonywane są w oparciu o zaawansowane prasy krawędziowe typ Synchro CNC - PRCN pracujące pojedynczo lub  w tandemie, oprzyrządowane robotami Fanuc. Zapraszamy do obejrzenia filmów i składania zapytań.


 

czytaj więcej