Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

6-rolkowe hydrauliczne zwijarki do rur i profili

O producencie
LOGO MG SRL

Hydrauliczne zwijarki MG produkowane są w Fossano we Włoszech przez firmę MG Srl.

MG Srl to doświadczony i znany producent zwijarek do blachy i kształtowników istniejący od roku 1959. Rozpoczynając budowę maszyn do kształtowania blach, firma skupiła się na jakości i innowacyjności, dzięki czemu stała się topowym producentem hydraulicznych maszyn do zwijania blach wyposażonych w zaawansowane sterowania NC i CNC, wsporniki, stoły, systemy podawcze, odbiorcze, automatyzacje zwijania itd

Wolumen produkcji corocznie przekracza 400 maszyn w zakresie szerokości roboczej od 200 mm do 8000 mm i grubości blach od 0,2 do 300 mm, jeśli mówimy o zwijarkach do blachy oraz typoszereg walcarek do profili od średnicy wału 60 do 530 mm. W Polsce pracuje kilkaset maszyn i cieszą się one doskonała opinią. Najmniejsze walcarki do blachy zwijają cienkie blachy 0,5-1 mm, trochę większe zwijające blachy 4-6-8-10-15-20 mm itd, aż po największe, zwijące blachy grube – do 160 mm.  Zainstalowaliśmy także wiele walcarek do profili 3-rolkowych oraz 4-rolkowych.

6-rolkowe hydrauliczne zwijarki do rur i profili

6-rolkowe hydrauliczne zwijarki do rur i profili są innowacyjnymi urządzeniami mogącymi zginać profile i rury w dwóch kierunkach, tworząc literę S – taki rodzaj krzywizny nie jest do osiągnięcia w hydraulicznych zwijarkach do profili 3 lub 4 rolkowych.

Dodatkowo po zainstalowaniu obrotnika rury można wykonać gięcie w dowolnym kierunku i oprogramować ten proces w CNC.

Rolki gnące poruszają się w osi pionowej i na prowadnicy liniowej. Są one również chowane w korpusie a wszystkie te cechy umożliwiają specjalną obróbkę profilu w kształcie litery S”.

Ta innowacyjna technologia pozwala na gięcie zamkniętych profili bez deformacji. W tym zakresie bardzo ważną rolę odgrywa trzpień”. Jest to przegubowy wspornik, który po włożeniu do profilu towarzyszy krzywiźnie, zachowując pełną zgodność elementu zwijanego.

Zwijarki te standardowo wyposażone są w sterowniki CNC, dzięki czemu możemy w łatwy sposób tworzyć programy zapewniające automatyczne wyginanie wielopromieniowych kształtów.

Sprawdź też inne maszyny MG Srl Italy

Zapytaj o produkt

logo INTE

Osoba prowadząca

Paweł Kurpiasz
Inżynier sprzedaży
+48 733 993 911
pk@inte.com.pl