Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

Zwijarki 3-rolkowe o zmiennej geometrii MG Italy

O producencie
Logo MG

Hydrauliczne zwijarki MG produkowane są w Fossano we Włoszech.

MG SRL to sprzedający globalnie, doświadczony i znany producent zwijarek do blachy
i kształtowników istniejący od roku 1959.
Rozpoczynając budowę maszyn do kształtowania blach, firma skupiła się na jakości i innowacyjności, dzięki czemu stała się topowym producentem hydraulicznych maszyn do zwijania blach wyposażonych w zaawansowane sterowania NC i CNC.

MG skupia w swojej rodzinie profesjonalistów ponad 100 osób, które aktywnie uczestniczą w rozwoju firmy, procesach produkcji i technologii zwijania/walcowania blach, rur i profili.
Każdego roku dostarczają ponad 400 maszyn w zakresie szerokości roboczej od 200 mm do 8000 mm i grubości blach od 0,2 do 300 mm dla wymagających klientów z różnych branż.

Zwijarki 3-rolkowe o zmiennej geometrii MG Italy

Zwijarki 3-rolkowe o zmiennej geometrii (seria PH) posiadają ruch górnego walca pionowy góra-dół, podczas gdy boczne mają ruch poziomy – prawo-lewo. Blacha w trakcie zwijania jest umiejscowiona pomiędzy wszystkimi walcami, które obracając się realizują postęp procesu. Walce boczne ustawiane na odpowiednich pozycjach w połączeniu z walcem górnym, który schodzi w dół kształtując blachę, zapewniają podginanie wstępne oraz zwijanie właściwe.

Wszystkie walce mają bezpośredni napęd – składający się z trzech reduktorów planetarnych montowanych bezpośrednio na walcach oraz trzech silników hydraulicznych sterowanych niezależnie.

Dodatkowo system baryłkowatości walców (walce są standardowo hartowane), wyposażenie do wykonywania stożków, zapewniają precyzyjną pracę oraz długoletnie, bezawaryjne i wygodne użytkowanie.

Seria PH są to zwijarki bardzo proste w obsłudze, wszechstronne i dające wiele możliwości. Służą do zwijania różnorodnych gatunków blach podobnie jak standardowe zwijarki 3 i 4-walcowe. Walcarki wykorzystywane dla zwijania blach o grubościach do 300mm.

Bardzo często stosuje się je również przy gięciu/zwijaniu stożków asymetrycznych ze względu na fakt, że ruch walca górnego imituje pracę stempla w prasie krawędziowej. Dzięki temu możemy giąć stożek krokowo nadając promień bez pozostawiania śladów lub zwijać standardowym sposobem.

Sprawdź też inne maszyny MG Srl Italy

Zapytaj o produkt

logo INTE

Osoba prowadząca

Paweł Kurpiasz
Inżynier sprzedaży
+48 733 993 911
pk@inte.com.pl