Maszyny do blachy – RICO, MG, Hidrogarne

Zwijarki pionowe do zwijania blach

O producencie
LOGO MG SRL

Hydrauliczne zwijarki MG produkowane są w Fossano we Włoszech przez firmę MG Srl.

MG Srl to doświadczony i znany producent zwijarek do blachy i kształtowników istniejący od roku 1959. Rozpoczynając budowę maszyn do kształtowania blach, firma skupiła się na jakości i innowacyjności, dzięki czemu stała się topowym producentem hydraulicznych maszyn do zwijania blach wyposażonych w zaawansowane sterowania NC i CNC, wsporniki, stoły, systemy podawcze, odbiorcze, automatyzacje zwijania itd

Wolumen produkcji corocznie przekracza 400 maszyn w zakresie szerokości roboczej od 200 mm do 8000 mm i grubości blach od 0,2 do 300 mm. W Polsce pracuje kilkaset maszyn i cieszą się one doskonała opinią. Najmniejsze z nich zwijają cienkie blachy 0,5-1 mm, trochę większe zwijające blachy 4-6-8-10-15-20 mm itd, aż po największe, zwijące blachy grube – do 160 mm.

Tu prezentujemy zwijarki pracujące pionowo.

Zwijarki pionowe do zwijania blach

MG w swojej ofercie posiada zwijarki 3 i 4 walcowe pracujące w pozycji wertykalnej

Rozwiązanie takie dedykowane jest do takich zadań, które wymagają podania lub odbioru blachy w pozycji wertykalnej ze względu na samą specyfikę produktu zwijanego lub z powodu wygody zwijania danego detalu, wygody podpierania, czy wygody transportu sztuki z walcarki do dalszej obróbki.

Przykładem jest zwijanie kolejnych poziomów zbiorników o dużych średnicach np. kilkunastu metrów wraz z podaniem blachy z kręgu do walcarki. W takim przypadku znacznie łatwiej jest zarządzać zwijką gdy po zwijaniu znajduje się od razu w pozycji w jakiej będzie stał zbiornik.

Maszyny do pracy wertykalnej są odpowiednikami standardowych maszyn z typoszeregów, z dostosowaniem do pracy w pozycji wertykalnej.

Występują w dwóch opcjach:

  • z jarzmem otwieranym – praca  w zagłębieniu (zwijanie rur i płaszczy z blach)
  • bez otwieranego jarzma, praca na posadzce (zwijanie płaszczy z blach).

MG opracowało także system zwijarki, która może hydraulicznie być przestawiana z pracy horyzontalnej do wertykalnej.

W przypadku tych rozwiązań zwijarki są zawsze personalizowane z uwzględnieniem założeń i potrzeb klienta a bazą jest standardowa zwijarka 3 lub 4 walcowa.

Przedstawiamy przykładowe realizacje i filmy prezentacyjne.

Sprawdź też inne maszyny MG Srl Italy

Zapytaj o produkt

Logo INTE

Osoba prowadząca

Paweł Kurpiasz
Inżynier sprzedaży
+48 733 993 911
pk@inte.com.pl