Walcarka, zwijarka do rur i profili MG to napędzana hydraulicznie maszyna służąca do zwijania:
Jest maszyną mocną, ma opinię urządzenia bezawaryjnego, jest szczególnie polecana jako urządzenie produkcyjne do seryjnej produkcji ale może być stosowna także do produkcji jednostkowej lub przy pracach remontowych.
Typoszereg standardowy – od fi trzpienia 60mm (rolki o średnicy 215 mm) do trzpienia fi 530 mm (rolki o średnicy 980 mm).
Hydrauliczne zwijarki MG produkowane są w Fossano we Włoszech przez firmę MG Srl.
MG Srl to doświadczony i znany producent zwijarek do blachy i kształtowników istniejący od roku 1959. Rozpoczynając budowę maszyn do kształtowania blach, firma skupiła się na jakości i innowacyjności, dzięki czemu stała się topowym producentem hydraulicznych maszyn do zwijania blach wyposażonych w zaawansowane sterowania NC i CNC, wsporniki, stoły, systemy podawcze, odbiorcze, automatyzacje zwijania itd
Wolumen produkcji corocznie przekracza 400 maszyn w zakresie szerokości roboczej od 200 mm do 8000 mm i grubości blach od 0,2 do 300 mm, jeśli mówimy o zwijarkach do blachy oraz typoszereg walcarek do profili od średnicy wału 60 do 530 mm. W Polsce pracuje kilkaset maszyn i cieszą się one doskonała opinią. Najmniejsze walcarki do blachy zwijają cienkie blachy 0,5-1 mm, trochę większe zwijające blachy 4-6-8-10-15-20 mm itd, aż po największe, zwijące blachy grube – do 160 mm. Jeśli chodzi o walcarki do profili to zainstalowaliśmy w Polsce zakres od 60 do 330mm średnicy trzpienia.
MG stosuje masywne, spawane ramy stalowe, obrabiane na maszynach CNC. Wykonanie jest solidne i precyzyjne, co wpływa na długoletnią i bezproblemową pracę zwijarek.
Zależnie od umiejscowienia zwijarki na hali operator może podawać materiał do zwijania z lewej bądź prawej strony. Rozwiązanie to wpływa na ergonomię pracy.
giętarki 3-rolkowe do profili i rur prod. MG posiadają napędy niezależne na wszystkie trzy wały
W maszynach MG napędzana jest hydraulicznie pozycja rolek gnących oraz niezależnie napędzane są wszystkie trzy rolki – sterowanie w/w z pulpitu sterowniczego.
Napęd w maszynach MG stanowią silniki hydrauliczne zamontowane bezpośrednio na rolkach, a więc z bezpośrednim przeniesieniem napędu. Przekładnie planetarne zapewniają maksymalną wydajność przy użyciu najmniejszej możliwej siły: moc jest przekazywana do silników za pomocą pompy hydraulicznej, a następnie przenoszona (poprzez przekładnie planetarne) bezpośrednio na rolki. Pozwala to uzyskać zamierzony efekt przy mniejszym zaangażowaniu energii.
etapy pracy na zwijarce 3-rolkowej MG
Budowa napędu pozwala rolkom przystosować swoją prędkość do różnej długości dróg, z którymi mamy do czynienia podczas zwijania kształtowników. Z uwagi na ich grubość odcinek wewnętrzny walcowanej zwijki jest zawsze krótszy od odcinka zewnętrznego, pomimo to oba muszą być walcowane w tym samym czasie. Im grubszy jest kształtownik tym to zjawisko jest większe. Zwijarki do rur i profili MG biorą je pod uwagę różnicując prędkość obrotową walców napędzanych. Ten system eliminuje poślizgi materiału, tarcie i pozwala osiągnąć efekt przy mniejszym zaangażowaniu energii.
planetarny ruch walców gnących zwijarki do profili MG, opcjonalnie można zamówić maszynę z prostoliniowym ruchem
Boczne rolki gnące pracują w ruchu planetarnym, który redukuje tarcie.
Technologia polega na planetarnym ich dosuwie do rolki górnej. Ruch układu jest ruchem obrotowym a dzięki zastosowaniu najwyższej jakości łożysk, system ten nie zużywa się, także przy wieloletnim użytkowaniu. Dożywotnia precyzja!
Ruch planetarny pozwala na silny dosuw rolek bocznych do górnej. To pozwala osiągać małe średnice zwijania.
zwijanie płaskownika na standardowym segmencie rolek dopasowanym do danego zadania zwijania
Dostosowywane są do wielkości giętych standardowych profili bez potrzeby dalszych inwestycji w specjalistyczny osprzęt – dostosowanie odbywa się poprzez obrót i ustawienie pierścieni na nagwintowanej osi wału. Hartowane 48-58 Hrc.
W przypadku mniejszych maszyn do AR160 możliwa jest praca zwijarki w dwóch wariantach. Większe maszyny standardowo pracują w pozycji horyzontalnej.
Sterowanie standardowe umiejscowione jest na pulpicie jezdnym ułatwiającym manewrowanie wokół maszyny.
Za pomocą manetek operator steruje ruchem rolek bocznych góra – dół, ruchem obrotowym wszystkich napędzanych rolek.
Na pulpicie sterowania znajdują się dwa cyfrowe wyświetlacze położenia rolek bocznych – pomocne przy powtórnym zwijaniu takiej samej zwijki. Sterowanie posiada przyciski bezpieczeństwa i włączniki zasilania.
pomocnicze ramiona boczne walcarki do profili MG – hydrauliczne, 3-osiowe, zarządzane z pulpitu operatora
Mające za zadanie pomoc w prowadzeniu zwijanego detalu, działają w 3 płaszczyznach umożliwiając zwijanie standardowych wężownic.
kurtyna przeciwpyłowa zwijarki do profili MG, chroni wnętrze maszyny przed zanieczyszczeniem
Zabezpiecza wnętrze maszyny przed odpadkami i brudem.
zależnie od wielkosci maszyny oraz średnic zwijanych rur, można zamówić roki jednorowkowe lub wielorowkowe do rur
Do każdej średnicy rur niezbędny jest oddzielny zestaw rolek z odpowiednim promieniem.
rolki nylonowe do zwijania delikatnych profili
Przydatne przy zwijaniu bardzo plastycznego materiału, minimalizują zarysowania na zwijanym detalu.
MG w swojej ofercie posiada zwijarki z liniowym i planetarnym ruchem walców bocznych, umożliwiając klientom dobór maszyny niezbędnej do ich potrzeb!
Pozwala regulować obrót walców w zakresie 0-100%.
Przydatne rozwiązanie gdy planowane jest dołożenie wsporników w późniejszym okresie użytkowania maszyny.
Montowana do maszyny w celu smarowania łącznika walca górnego z napędem – jedyne miejsce w maszynach MG do którego należy dostarczać smar.
Wprowadza maszynę w stan uśpienia gdy ta nie pracuje (wyłączana jest pompa hydrauliczna).
Narzędzie do pomiaru promienia zwijanego materiału, możliwe tdo podłączenia do sterowania CNC za pomocą kabla lub zdalnie.
Idealne rozwiązanie do zwijania poręczy schodów.
hydrauliczny system wspomagający zwijanie profili HEA, HEB
różne rolki sa możliwe, pokażcie swój produkt, my zaprojektujemy rolki które go zwiną
wspornik do dużych wężownic
Sterowanie standardowe umiejscowione jest na pulpicie jezdnym ułatwiającym manewrowanie wokół maszyny.
Za pomocą manetek operator steruje ruchem walców góra-dół, ruchem skośnym walców bocznych, ruchem obrotowym, otwieraniem i zamykaniem łoża uchylnego.
Na pulpicie sterowania znajdują się dwa cyfrowe wyświetlacze położenia walców bocznych – pomocne przy powtórnym zwijaniu takiej samej zwijki. Sterowanie posiada przyciski bezpieczeństwa i włączniki zasilania.
W przypadku zamówienia wsporników, sterowanie jest doposażane w dodatkowe manetki a zarządzanie wspornikami jest realizowane z pulpitu sterowania.
Sterownik posiada dwu-pozycyjny przełącznik prędkości walcowania. Manetki samo-powrotne wspomagają bezpieczeństwo pracy – gdy operator zwolni nacisk wywierany na manetkę napęd się zatrzymuje.
Paweł Kurpiasz
Inżynier sprzedaży
+48 733 993 911
pk@inte.com.pl
Jesteśmy przedstawicielem handlowym oraz autoryzowanym serwisem kilku zachodnioeuropejskich producentów maszyn do plastycznej obróbki blach. Maszyny znajdujące się w naszej ofercie oraz nasza obsługa handlowa i serwisowa charakteryzują się wysoką jakością.
Copyright © 2024 Maszyny do blachy – RICO MG, Hidrogarne . Wszelkie prawa zastrzeżone. | Powered by RWDESIGN